in

Adblue İptali Muayeneden Geçer Mi?

adblue iptali muayeneden gecer mi
adblue iptali muayeneden gecer mi

AdBlue iptali muayeneden geçer mi sorusu en çok karşılaştığımız sorulardan birisidir. Adblue yakıtı tüketen araç sahiplerinin neredeyse tümü bu soruyu bizlere sormaktadır. Muayene istasyonlarında adblue yakıtı iptali ile ilgili yapılan ek bir işlem bulunmamaktadır. Egzoz emisyon standartlarınız geçerli değerleri karşılıyor ise adblue iptalinin her hangi bir problem oluşturması mümkün olmayacaktır. AdBlue iptali muayeneden geçer dememiz doğru olacaktır. Yalnız dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Adblue iptalini yapan firmanın vermiş olduğu muayeneden geçer garantisi çok önemlidir. AdBlue yakıtını aracınızdan tamamen iptal ettireceğiniz yazılım veya montaj servisi bu konuda sizi ek olarak bilgilendirmelidir. Dizel partikül filtresi ve egzoz ile yapılan tüm işlemler hakkında firmadan bilgi talep etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Bazı firmalar yaptıkları işlem hakkında bilgi vermemektedir. AdBlue bazı avrupa ülkelerinde yasaklanmıştır. Bunun nedeni ise egzoz emisyon değerlerini değiştirdiği içindir.

adblue iptali yasak mı

Adblue İptali Muayeneden Nasıl Geçer?

Adblue iptali muayeneden geçer, yalnız yasalar ile yasaklanmadığı ülkeler için bunun geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Yaşamış olduğunuz ülkede AdBlue yakıtları için düzenlenmiş olan bir yasa var ise iptal işlemi yasal olmayabilir. Böylelikle muayeneye girmiş olduğunuz ülke kuralları burada rol almaktadır. Egzoz emisyon değerleri için bir sorun oluşturmadığı taktirde muayene için kalma söz konusu olmayacaktır. Adblue iptali cezası bazı ülkeler için geçerli olmakla birlikte bazı ülkeler için adblue iptali cezası gibi bir şey söz konusu olmamaktadır. Türkiye için her hangi bir yasal işlem yapılmasını sağlayacak bir yasa bulunmamaktadır. Yurt dışına çıkan kamyon, TIR, otobüsler için adblue iptali her zaman mümkün olmamaktadır. Çünkü gittikleri ülkelerde adblue yasağı var ise orada ceza ödemek durumunda kalırlar.

adblue iptali sikinti olur mu
adblue iptali sikinti olur mu

Adblue iptali zararlı mı?

Adblue iptalinin her hangi bir zararı gözlemlenmemektedir. Adblue normal araç üretimlerine ek olarak araca ekstra şekilde eklenen bir yakıt olduğu için iptali motora veya aracın her hangi bir yerine zarar vermemektedir. Adblue sıvısı aracın egzozundan çıkan dumanın zehirini öldürmekle görevlidir. Adblue iptalinin aracınıza vereceği her hangi bir zarar bulunmamaktadır. Adblue emulator euro 5 ürünlerini görüntülemek için linke tıklayıp Otobiltek sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Euro 5 ve Euro 6 adblue iptalleri için Otobiltek.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Firma ile iletişime geçmeniz durumunda yardımcı olmaktadırlar.

Autocom 2020 için linke tıklayıp indirmeniz mümkündür.

What do you think?

hybrid

Hybrid Araba Markaları ve Özellikleri

adblue iptali sıkıntı olur mu

Adblue İptali Sıkıntı Olur Mu?