in

Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Tesla
2021-tesla-model-3

Elektrikli araba için ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Gerek insanların farklı ihtiyaçları gerek diğer araç motorlarının doğaya verdiği zarardan ötürü tercihler elektrikli arabalara doğru yönelmeye hızla devam ediyor. Araçlarında gücü hissetmeyi sevenler içinde elektrikli araba artık benzini veya mazotlu araçlardan daha yüksek performans gösterebiliyor. Daha ucuza yakıt maliyetini de halletmiş oluyorsunuz.

Artık hemen hemen her marka elektrikli arabalarını modellerini çıkarttı ve çıkarttıklarını geliştirmeye devam ediyor. Çok sayıda elektrikli modeller çıktı. Farklı sınıflarda farklı fiyatlarda. Peki ya en çok satılan elektrikli araç hangisi fiyatı ne kadar?

Renault Zoe

Renault Zoe

Listenin ilk sırasında ki araba modelimiz Renault’un Zoe modeli bulunuyor. Gündelik hayatınızda şehir içinde sürekli seyahat etmeniz gerekiyorsa aslında bu araç tam da size göre diyebiliriz. Boyutları nedeniyle trafikte kolaylıkla hareket edebilme ve kolay park yeri bulma imkanınız bulunuyor. Bunun yanında Zoe’yi şarj etmek çok kolay illa ki bir istasyonuna gitmeniz gerekmiyor. Zoe’yi evde, iş yerinde, otobanda bile şarj edebiliyorsunuz. Tam dolu şarjla 377 km’ye kadar menzil kullanabiliyorsunuz. Bu elektrikli aracın başlangıç fiyatı 550.900 TL olarak gözüküyor.

Tesla Model 3

Şimdi ki ele aldığımız araba modeli dünya devi araba üreticisi olan Tesla. Sürekli olarak kendini geliştirerek modellerine yeni özellikler ekleyip ve hiç bir araba modelinde bulunmayan donanımlar eklemeye devam eden dünyada en çok satılan araba markası olmayı Model 3 ile başardı.

Tesla Model 3’ün öne çıkan pek çok özelliği bulunuyor. Aslında Model 3 için aile arabası da diyebiliriz. Az önce ele aldığımız Zoe’ye göre oldukça geniş ve uzun yollar için daha ideal. Tabi uzun yollar gidebilmemiz için güçlü bir kaynağa ihtiyacımız gerekiyor. Tesla’nın özel olarak ürettiği bu pillerle 358 mil’e kadar yolculuk etmek mümkün. Uzun kilometreler götürebildiği gibi kısa süreli şarjlarda bile yüksek kilometreler götürebiliyor. Örneğin Tesla’nın kendi verilerine göre 15 dakikalık şarj 175 mil’e kadar yol yapabiliyorsunuz. Tesla Model 3’ün fiyatları 1.200.000′ den başlayan fiyatlarla donanımlarına değişkenlik göstererek artıyor.

Sizin tercihiniz hangi model olurdu?

What do you think?

Autocom 2020

Autocom 2020 Full Download – Autocom CDP+

Citroen Ami

Mini Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları