in

En İyi Elektrikli Araba Hangisi

Tesla mode 3
Tesla mode 3

Elektrikli arabalar hayatımızda fazlasıyla yer kaplamaya başladı. Diğer benzinli ve mazotlu araçlarda doğaya verdiği zarar aşikar. Bundan ötürü elektrikli arabalara yönelim fazlalaşıyor. Bazı araba markaları elektrikli modellerini ekleyerek ailesini genişletiyor. Bazı markalar ise sadece kurulduğundan beri elektrikli arabalar üzerine çalışıyorlar.

Elektrikli arabalar diğer motorlu arabalara göre daha performanslı olabiliyor. Elektrikten aldığı güç daha ani olduğu için daha hızlı tepki alabiliyor. Bu nedenden ötürü performansında da artış oluyor. Bu arabalar benzinli ve mazotlu araçlara göre yakıt maliyeti daha düşük olduğu için avantaj sağlıyor. Tabi avantaj sağladığı gibi dezavantajları da oluyor. Arabamızı hızlı şarj etmek için bir şarj istasyonuna gitmek örneklerden biri veya uzun bir yola çıktığınızda akaryakıt istasyonu kadar şarj ünitesi olan şarj istasyonu bulunmuyor.

Peki en iyi elektrikli araba hangisi? Hangi araba en iyisi demek çokta doğru bir tabir değil aslında.İhtiyaca göre kullanım amacına göre hangi arabanın daha iyi olduğu değişkenlik gösterebilir. O yüzden dünyada en çok satılan arabayı ele alacağız. Arabamızın markası kurucusunun Elon Musk olduğu Tesla. Tesla dünyada en çok satılan elektrikli araba markası. En çok satılan modeli ise Model 3.

Tesla Model 3

Tesla
2021-tesla-model-3

Sürekli olarak kendini geliştirerek modellerine yeni özellikler ekleyip ve hiç bir araba modelinde bulunmayan donanımlar eklemeye devam eden dünyada en çok satılan araba markası olmayı Model 3 ile başardı. Rakiplerine fark bile attı diyebiliriz. Tabi ki rakipleri de iddialı arabalar üretiyor.

Tesla Model 3’ün öne çıkan pek çok özelliği bulunuyor. Aslında Model 3 için aile arabası da diyebiliriz. Tabi uzun yollar gidebilmemiz için güçlü bir kaynağa ihtiyacımız gerekiyor. Tesla’nın özel olarak ürettiği bu pillerle 358 mil’e kadar yolculuk etmek mümkün. Uzun kilometreler götürebildiği gibi kısa süreli şarjlarda bile yüksek kilometreler götürebiliyor. Örneğin Tesla’nın kendi verilerine göre 15 dakikalık şarj 175 mil’e kadar yol yapabiliyorsunuz. Tesla Model 3’ün fiyatları 1.200.000′ den başlayan fiyatlarla donanımlarına değişkenlik göstererek artıyor.

Peki siz Tesla Model 3’ü tercih eder miydiniz?

What do you think?

Citroen Ami

Mini Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

hybrid

Hybrid Araba Markaları ve Özellikleri