in ,

Hybrid Araba Markaları ve Özellikleri

hybrid
hybrid

Hybrid araba halk dilinde elektrikli arabalar olarak da adlandırılıyor fakat bu doğru bir kavram değildir. Hybrid arabalar birden fazla motor kullanan arabalar desek yanlış olmaz. Bu arabalar ayn anda elektrik motoruyla beraber mazotlu ve benzinli motorla çalışıyor. Yüksek devirlerde elektrikli motorun gücü yetersiz kaldığında aracı benzinli veya mazotlu devreye girmektedir. Hybrid aralar elektrikli arabalar gibi bir yerde şarj etmeniz gerektirmiyor Kullandığı teknoloji sayesinde yokuş aşağı giderken, frene bastığımızda bataryasını dolduruyor. Bu sayede hiç bir zaman bataryaların şarjı bitmiyor. Elektrikli motorun kullandığı içinde doğaya verdiği zarar diğer motorlu araçlara göre düşmüş oluyor. Egzos salınımı en aza iniyor.

Düşük seviyelerde elektrikli motoruyla gittiği için özellikle şehir içinde fazlasıyla yakıt tasarrufu sağlıyor. Şehir içinde şehir dışına göre daha az yakıt harcıyor. Normalde araçlarda şehir dışında daha az yakıyor normal şartlarda. Bu özelikler sayesinde ciddi şekilde yakıt tasarrufu da bize sağlıyor.

Gelelim hybrid araçların performanslarına. Hybrid arabalar kalkışta elektrik motoruyla kalktığı için daha hızlı tepkime alıyor. Bu nedenle normal elektrikli arabalarda ki gibi bize araba kalkarken gücü hissettiriyor. Yüksek süratlar da ise aracı kendi motoruna yani mazotlu veya benzinli motoruna göre performansı değişiyor. Eğer benzinli veya mazotlu motoru güçlü ise bize yine güzel bir performans sağlıyor.

Hybrid araba bize tabi ki başka yönlerde de artılar sunmakta. Elektrik motoruyla giderken konforlu bir deneyim sunmaktadır. Elektrikli motoruyla giderken aratan hiç ses çıkmadığı için gereksiz ses kirliliği yapıp bizi rahatsız etmiyor. Tabi ki kullandığımız bataryalarında bir o kadar kullanışlı olması gerekiyor. Bazı markaların iddialarına göre aracın ömrü boyunca hiç değiştirmeye gerek duymayacakları kadar iyi bataryaları olduğun iddia ediyorlar.

Hybrid araba hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

En iyi elektrikli dünyada en ok satıla elektrikli araba bloğu için tıklayın.

Mini elektrikli araba bloğmuzu okumak içi tıklayın.

What do you think?

Tesla mode 3

En İyi Elektrikli Araba Hangisi

adblue iptali muayeneden gecer mi

Adblue İptali Muayeneden Geçer Mi?