in

Launch Arıza Tespit Cihazı Detaylı İnceleme

Launch Arıza Tespit Cihazı
Launch Arıza Tespit Cihazı

Otomotiv sektöründe arıza tespit cihazları ve servis ekipmanları denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi Launch’dır. Sektöründe ki en büyük şirkenlerden birisi olan Launch arıza tespit cihazları ve diğer servis ekipmanları konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Launch Arıza Tespit Cihazı tüm otomotiv teknisyenleri tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Uygun fiyatlı ve dayanıklı ürünler üretiyor olması Launch firmasını diagnostic sektöründe çok farklı bir yere getirmiştir.

Launch Türkiye Distribütörü

launch creader professional mot arıza tespit cihazı

Türkiye pazarında Launch Easydiag ve Launch X431 PRO ürünleri çok fazla rağbet görmektedir. Diğer arıza tespit cihazlarına göre daha detaylı ve hızlı bir kullanım sunar. Ürünün Türkçe olması ve yetkili servis düzeyinde işlemler yapmanıza olanak sağlar. Orijinal bir ürüne sahip olmak isteyen tüm otomotiv teknisyenleri için alternatif fiyat yelpazesi sunar. Türkiye’de distribütörlüğü ve bayilikleri bulunmaktadır.

Launch Diagnostic

Tamir ve bakım servislerinde profesyonel anlamda bir hizmet sunmayı hedefleyen neredeyse herkesin tercihi Launch arıza tespit cihazlarından yanadır. Hızlı, Türkçe ve güvenilir bir teşhis yapmaktadır. Yapmış olduğu başlıca işlemler ;

Arıza Kodu Okuma : Orijinal ürünlerde arıza kodlarını yanlış gösterme olasılığı yoktur. Yanlış yönlendirmelerde bulunmaz, hızlı ve doğru sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Arıza Kodu Silme : Sistemi tek seferde komple tarayabilir ve geçici arıza kodlarını araç üzerinden tek bir dokunuş ile silebilirsiniz. Arızasını giderdiğiniz tüm hata kodlarını sıfırlayabilirsiniz.

Otomatik Araç Tanıma : Çoğu universal arıza tespit cihazlarda olmayan özelliklerden biriside otomatik araç tanıma fonksiyonudur. Servisinize sürekli olarak gelmeyen farklı bir model araç için en hızlı teşhis imkanını sunar. Araç protokolü destekliyor ise, araç listenizde otomobil bulunmasa dahi teşhis yapabilirsiniz.

Servis Işığı Sıfırlama : Piyasadaki neredeyse tüm araçlara yağ lambası söndürme işlemini, servis aralığı sıfırlamasını eksiksiz yapan profesyonel ve sınıfında uzman bir üründür.

Kalibrasyon : Yeni model araçlar ile gün geçtikçe daha da karşımıza çıkan, parça tanıştırma ve kalibre etme işlemini yapmanıza olanak sağlar. Değiştirilen parçaların yeni araçlarda artık tanıtılması gerekir, Launch ürünleri ile bu işlemleri saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Resetleme işlemlerini kolaylıkla yaparsınız.

Adaptasyon ve Programlama : İyi bir arıza tespit cihazının belirleyici özelliklerinden biriside adaptasyon, kodlama ve programlama işlemleridir. Geniş kapsamlı araç listesine sunduğu bu özellik ile Launch teşhis ürünlerini diğer arıza tespit cihazlarından ayıran en önemli özelliklerden biriside yaptığı kodlama ve programlamalardır. Enjektör kodlaması, gaz kelebek adaptasyonu, direksiyon açı sensörü sıfırlama, park freni çektirme vb. fonksiyonları ile servisiniz için biçilmiş kaftandır.

DPF temizleme / DPF Rejenerasyonu : Dizel araçlarda partikül temizleme işlemini en kolay şekilde tamamlamanızı sağlar. Her aracın yetkili servis teşhis cihazına gerek duymadan DPF Resetleme fonksiyonunu kullanarak yaparsınız.

Launch Arıza Tespit Cihazı Güncellemesi

Orijinal tüm ürünlerin yazılımları gibi Launch ürünlerininde güncellemeleri online olarak internet üzerinden yapılmaktadır. Tüm güncellemeler, yeni araç eklentileri ve yeni işlevler internet aracığını ile tüm kullanıcılara dağıtılır. Orijinal olmayan yazılımlar internet üzerinden güncelleme alamazlar. Bu ürünler için manuel kurulum gereklidir. Launch X431 güncelleme için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer tüm tabletli ürünlerin güncellemeleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Launch Arıza Tespit Cihazı Kullanımı

Launch x431 PRO 3 ve diğer Launch Diagun ürünlerinin tamamı son derece basit ve işlevsel kullanıma sahiptirler. Son kullanıcı oto tamir ve bakım servislerinde kullanılmak için tasarlanmışlardır. Dokunmatik ekranlı modeller diğer arıza tespit cihazlarına göre çok daha kolaydır. Android tabanlı tablet ile birlikte X431 Easydiag yazılımına sahip olursunuz ve tüm servis bakım ve teşhis işlemlerini bir teşhis aleti ile tamamlarsınız. Piyasada en çok tercih edilmesindeki sebeplerden biriside ürün kullanımının son derece basit olmasıdır.

Launch Arıza Tespit Cihazı Arıza Kodları

Orijinal Launch ürünlerinde arıza kodları %100 doğru bir şekilde size verilir. Yanlış arıza kodları ile karşılaşmanız mümkün değildir. Tüm arıza kodları nokta atışı verilir. İngilizce olan arıza kodlarının karşılığını internet bağlantısı sağlayarak Türkçe’ye anında çevirebilirsiniz. Tüm sistemleri tara seçeneği ile tek dokunuşunuz ile araç üzerindeki tüm arızaları tespit edebilir, aynı şekilde hafızaya alınmış arıza kodlarını tek seferde araç üzerinden silebilirsiniz. Arıza kodlarının açıklamalarını detaylı şekilde ekrandan inceleyebilirsiniz.

Launch Arıza Tespit Cihazı Fiyatları

launch x431 euro tab arıza tespit cihazı

En uygun fiyatlı ürünü olan Easydiag, X431 ve Diagun modelleri ile profesyonel servislerde yerini alan Launch arıza tespit cihazlarının fiyatları modellerine göre değişmektedir. Easydiag ürününün offline versiyonu 1.500 TL’den satılmaktadır. Online güncellemeli, update edilebilir versiyonu ise 2.000 TL’den satışa sunulmaktadır. Creader Profesyonel 229 ürünü 2.200 TL, CRP MOT (küçük işletmelerin en çok tercihi) 3.100 TL, X431 PRO ürününün ise 6.500 TL fiyatı bulunmaktadır. PRO 3 ve Euro Tab modellerinde ise fiyatlar biraz daha yukarıya çıkmaktadır.

Launch Arıza Tespit Cihazı Genel Özellikleri

Multimetre, osiloskop ve endoskop modülleri ile %100 uyumlu olarak çalışır. Launch arıza tespit cihazlarını diğer ürünlerden ayıran bir diğer özellik ise Wİ-Fi bağlantılı yazıcı desteği sunmasıdır. İnternet üzerinden online güncelleme sunar ve yeni güncellemeleri dakikalar içerisinde alırsınız. Yeni araçlar için gerekli olan yazılımların yüklenmesi için ürününüzü teknik servise göndermenize gerek yoktur. Android işletime sahip Launch marka özel tableti ile uzun süre (6-8 Saat) şarj etmeden kullanabilirsiniz. Kablosuz bağlantı sağlamanız durumunda yazılım üzerindeki arıza kodlarının açıklamalarına internet üzerinden erişebilirsiniz.

Launch Arıza Tespit Cihazı En Çok Kullanıldığı Alanlar

launch x431 pro3 arıza tespit cihazı ekipman

Tamirhane ve bakım servislerinde görmeye alışık olduğumuz arıza tespit cihazları, günümüzde kullanım alanları oto galeri ve oto ekspertiz servisleri olmak üzere kullanım alanları giderek artmaktadır. Araç alım satımlarında, aracın ekspertizinde test cihazları büyük önem taşır ve test cihazlarının kesin sonuçlar vermesi önemlidir. Galeri ve oto ekspertiz servisleri içinse uygun fiyatlı daha çok arıza teşhisinin yeterli olduğu modeller sunulmaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Konya, Trabzon gibi büyük şehirlerde ise orijinal Launch Arıza Tespit Cihazı’nın kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Neden Orijinal Launch Arıza Tespit Cihazı ?

Hızlı Teşhis Sistemi : Launch’ın kendi işletim sistemi ile çok daha hızlı bir arayüze sahip olursunuz. Ürün yazılımı donma ve duraksama yapmaz.

Kesin Sonuçlar : Arıza kodları ve açıklamalarını eksiksiz ve doğru bir şekilde görürsünüz. Yazılım üzerinde bulunan tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yaparsınız.

Online Güncelleme : En yeni araç modellerine servis hizmeti verebilirsiniz. En yeni yazılıma tüm dünya ile aynı anda sahip olursunuz.

AnkaMotors’a ait tüm yenilikleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Fiyat bilgisi ve detaylar için tıklayınız Launch CRP MOT 2 satın almak için linki kullanabilirsiniz.

Launch x431 PRO Lite satın almak için linkte tıklayabilir güncel fiyatını görüntüleyebilirsiniz.

Launch PRO 4 Lite satın almak için tıklayınız.

Launch PRO 4 fiyatı için tıklayınız.

Orijinal Launch Uzatma OBD2 Kablosu almak için tıklayınız.

What do you think?

Launch Arıza Tespit Cihazları Arasındaki Fark Nedir

Launch Arıza Tespit Cihazları Arasındaki Fark Nedir?

Mercedes Star Diagnos Xentry & DAS 07/2018 Güncellemesi