in ,

Mini Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Citroen Ami
Citroen Ami

Elektrikli arabalar günümüzde kullanılmaya başlandı. Doğaya verdiği zarardan ötürü ve daha az yakıt kullanımından dolayı. Hemen hemen her marka kendi elektrikli araba modelini çıkarttı. Çıkartmayan markalarda ellerini çabuk tutuyor rekabete ortak olmaya çalışıyor. Bunların yanında bazı markalar elektrikli araba ürettiği gibi mini elektrikli modellerini çıkartmaya başladı.

Mini elektrikli arabalar günümüzde daha kolay bir kullanım sağlayabiliyor. Özellikle büyük şehirlerde bize birden fazla avantaj sağlayabiliyor örneğin yoğun trafikte kolay hareket edebilirsiniz. Park yeri bulamazken en küçük yerlere bile mini elektrikli arabanızı park edebilirsiniz. Mini elektrikli arabanın şeklinden dolayı daha kolay olabiliyor. Park edeceğiniz yere dik şekilde bile girebilirsiniz.

Şimdi bir kaç tane araba modeline ve fiyatına bakalım. Ele alacağımız ilk mini elektrikli araba modeli Citroen markasının ‘Ami’ modeli. Bir diğer ele alacağımız araba ise bir başka blok yazımızda da ele aldığımız Renault’un Zoe modeli.

Citroen Ami

İlk ele aldığımız mini elektrikli arabamız Citroen’in yeni çıkardığı modeli “Ami”. Bu elektrikli araba tamamen elektrikli çevre dostu. Trafiğin yoğun yaşandığı şehirlerde tam bir çözüm aracı demek çokta yanlış olmaz. Boyutlarından dolayı trafikte özgürce seyahat edebilme imkanı sunuyor. Bu aracı 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes kullanabiliyor.

“Ami” 3 saat şarj ile tamamen dolmuş oluyor. Evde şarj edilebilme imkanını da bize sunuyor ve illa özel şarj istasyonuna gitmenize gerek kalmıyor. Tam dolu şarj ile bize 75 kilometre menzil sunuyor.

Renault Zoe

Renault Zoe ülkemizde en çok satılan elektrikli araç. Aynı özellikler bu araçta da var diyebiliriz. Ebatlarından dolayı yoğun trafikte rahat hareket edebilme imkanını bize sunuyor. Bu araba diğer incelediğimiz araca göre daha konforlu desek yeridir. İçerisinde daha fazla özellik barındırıyor. Bu arabayı diğer araçta ki gibi 16 yaşından küçükler süremiyor. 18 yaşını doldurup B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekiyor.

Tam dolu şarj ile bize 395 km menzil sunuyor. Halka açık şarj istasyonu (22 kW): 1 saatte 120 km sürüş menzili sağlarken hızlı (DC) şarj istasyonu (50 kW): 30 dk’da 150 km’ye kadar sürüş menzili sağlıyor

What do you think?

Tesla

Elektrikli Araba Modelleri ve Fiyatları

Tesla mode 3

En İyi Elektrikli Araba Hangisi