in

OBD ELM327 Nedir? OBD Scanner Ne İşe Yarar?

obd elm327
obd elm327

Obd elm327 araç sahibi olan herkesin ihtiyacı olabilecek bir araç teşhis ürünüdür. Biz insanlar hastanelerde nasıl endoskopi, MR ve tomogrofi gibi cihazlar ile hastalıklarımızı bulabiliyorsak, OBD ELM327 ile araçların arızalarını bulabilmekteyiz. OBD Scanner olarak bildiğimiz araç arıza tarama cihazları amatör olarak son kullanıcılar için üretilmektedir.

Aracınız arıza verdiği durumlarda ELM327 arıza tespit cihazı ile araç motor beyni üzerinde ki arızayı okuyabilirsiniz. Bazı durumlarda arızaları araç üzerinden silmeniz gerekir. Bu arızaları silmediğiniz taktirde aracınız ilerlemeyecektir. 4-5 adet arıza biriken bazı araçlarda bu sorun sıklıkla gözükmektedir. Arızalar kalıcı ve geçici olmak üzere iki farklı şekilde gözükmektedir. Kalıcı arızaların tamir edilmesi gerekir. Geçici arızalar ise arıza silme işlemi ile araç sisteminden kaybolacaktır.

obd scanner obd connector

OBD2 Cihazları ve Diğer OBD Teşhis Bilgileri

OBD Scan : Genel olarak araç OBD soketi üzerinden araç arızalarını tarayan ve arızaları siz bilgisayar veya telefon üzerinden gösteren cihazlara verilen isimdir. Aracına önem veren araç kullanıcıları için çok işlevsel ürünlerdir. Araç üzerindeki arızaları genel olarak herkes merak etmektedir.

OBD Connector : Scan ve Scanner ürünleri ile bire bir aynı test cihazlarıdır. Obd Eleven, OBD 327, OBD mini vb. çeşitli isimleri bulunmaktadır. Hepsi aynı teşhis alt yapısını kullanmaktadır. Araç üzerinde teşhis soketini bulmanız ve sonrasında ürünü bağlamanız yeterli olacaktır.

Obd Soketi : 2000 model ve üzerin neredeyse tüm araçlarda bulunan teşhis soketine verilen isimdir. Araçlar ile diagnostik teşhis ürünlerinin bağlantı sağlanmasına yarayan soket girişine verilen isimdir. Araç marka ve modellerine göre farklı yerlere konumlandırılabilmektedir araç üzerinde. Bazı araçlarda direksiyon altında bulunurken bazı araçlarda el freni altında bulunmaktadır.

Obd cihazı nedir? sorusunu bir önceki yazımızdan okuyabilir detaylı olarak bilgi edinebilirsiniz. Genel olarak OBD adı araçlar üzerinde bulunan teşhis soketlerine verilen isim olduğu yazımızda anlatmaya çalıştık. Her araçta OBD2 soketi bulunmayabilir. Bazı araçlarda sadece “OBD” soketi olarak geçmektedir. OBD II olmayan araçlar için eski model OBD soketi satın almanız gerekmektedir.

OBD ELM327 Fiyatı : Ürün fiyatı Türkiye pazarında sürekli değişiklik göstermektedir. Genel olarak 10 ile 20 $ fiyat aralığında kalite ve yazılım özelliklerine göre piyasada ürünü bulabilmeniz mümkündür.

OBD2 Kabloları : Otobiltek firması üzerinden genel olarak tüm teşhis soketlerini temin edebilmeniz mümkündür. Satın alım öncesi fiyat ve stok teyit edebilirsiniz.

Obd Cihazları & Obd Soketleri

What do you think?

OBD Cihazı

OBD Cihazı Nedir? OBD2 Cihazı Ne İşe Yarar?

diagzone

Diagzone PRO APK – Diagzone Download