in

Volkswagen Beyin Kodlama Nasıl Yapılır?

Volkswagen Programlama
VAG Kodlama

Volkswagen beyin kodlama işlemi için arıza tespit cihazınız veya gizli özellik açma cihazına sahip olmanız gerekir. Audi, Seat ve Skoda içinde aynı yönergeleri uygulayabilirsiniz. Tüm VAG grubu araçlar için geçerli olacaktır. Thinktool PROS arıza tespit cihazı ile online kodlama yapabilirsiniz.

Volkswagen Beyin Kodlama
Volkswagen İmmobilizer Beyni Programlama

Seç > 02 Motor Elektroniği
Seç > 02 Hataları Oku > Kayıtlı hataları silmeniz gerekir.
Çıkış.
Seç > 25 Anti Hırsızlık İmmobilizer
Gösterge paneli kodlama ve parça numarası görüntülenecektir.
Seç > Giriş (Enter) > immobilizer beyni seri numarası göründü
Seç > Enter > Seç > 02 Hataları Oku
Hata kayıtlarını silin > Seç > 10 Adaptasyon Resetleme
Değerleri beyine kaydediniz > YES
Seç > İşlemi tamamlamak için Enter..

Audi Beyin Programlama
Transponder Beyini Programlama

Değiştirilmiş bir transponder yada yenilenmiş bir transponder kesinlikle programlanmalıdır. Programlama işlemi aracın motor tipine göre doğru bir şekilde hatasız olarak yapılmalıdır.

07 – Beyin Yeniden Kodla, fonksiyonu ile kodlanması gerekmektedir. Benzinli motorlar için SDI ve TDI’da 09600, dizel motorlar SDI ve TDI haric 02400 kanal numaraları kullanılmalıdır.

Volkswagen beyin kodlama için gizli özellik açma cihazı satın almanız gerekir. Thinktool Pros arıza tespit cihazı ile kodlama işlemleri yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için VAGCOM Kodları PDF blog yazımızı inceleyebilir pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Seat Beyin Kodlama

Thinktool PROS ile Volkswagen Beyin Kodlama

Thinktool PROS diğer arıza tespit cihazlarından daha detaylı özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında online kodlama ve online programlama özelliklerine sahiptir. Arıza okuma veya silme işlemlerinin yanı sıra, büyük yetkili servisleri boyutunda çalışmanızı sağlar. Diğer test cihazlarına göre daha fazla teşhis işlemi adaptasyon seçeneği barındırmaktadır. Online kodlama veya online programlama işlemleri için Türkiye pazarında bulunan en kapsamlı teşhis ürünlerinden birisidir. Diğer arıza tespit cihazlarında online programlama işlemi Thinktool PROS ürününde olduğu kadar detaylı değildir.

Audi Beyin Programlama : Audi marka araçlarda yeni beyin ve sensör değiştirme işlemleri gerçekleştirildiğinde bunların tanıtılması gerekir. Bu işlemleri arıza tespit cihazları ile yada Thinktool PROS ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

Skoda Beyin Programlama : Skoda marka araçlar içinde geçerli olan tanıtma ve öğretme işlemlerini gizli özellik açma cihazları diagnostik ürünler yapmanız mümkün. Online kodlama yapan cihazlar ile bu işlemleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Seat Beyin Programlama : Seat marka araçlarda yenilenen teknoloji ile çok fazla elektronik modül kullanılmaktadır. Bu elektronik kontrol ünitelerinin tanıtılması ve araç motor beyini ile tanıtılması için adaptasyon işlemlerinin kullanılması gerekir. Diğer markalar içinde farklı cihazlar kullanılmaktadır.

Skoda Beyin Kodlama

What do you think?

VAGCOM Kodları PDF

VAGCOM Kodları PDF ile Gizli Özellik Açma #4

volkswagen uzaktan kumanda senkronizasyonu

Volkswagen Uzaktan Kumanda Senkronizasyonu